شرکت مشاورین چاپ نگارپردازان نیما در سال 1380 تاسیس شد. در سالهای بعد جهت ارائه خدمات بهتر و متنوع تر روشهای نوین طراحی گرافیک و دستگاه های چاپ افست 4 رنگ و بهره گیری از تجهیزات پیشرفته همچون پرینترهای عریض و چاپ افست و سیستم های محافظ آن ( لمینت) و دستگاه های دیجیتال نیز به مجموعه اضافه شد. اندک اندک گسترش فعالیت ها و لزوم پاسخگویی به نیازهای مشتریان سبب شد تا بخش های فعال شرکت افزایش یابد و این الزام منجر به شکل گیری واحدهای زیر در شرکت چاپ نگارپردازان نیما شد.

از طراحی تا چاپ                                                               عکاسی صنعتی
مشاوره و برنامه ریزی تبلیغاتی                                               تبلیغاتی محیطی
چاپ تبلیغات ـ پلات لمینت ـ بنر و فلکس                                   ساخت تیزرهای تبلیغاتی
تولید کننده سررسید، دفتر تلفن و هدایای تبلیغاتی                      غرفه آرایی        

مقدمه :

در کشورهای پیشرفته دنیا مشاوره و مشاوران از اهمیت فوق العاده ای برخودار هستند بر طبق آمار در آلمان برای هر 13 نفر یک مشاور روانشناسی و برای هر شرکت به طور میانگین 3 مشاور تجاری وجود دارد ولی طبق برخی آمار درکشور ما برای هر 25000 نفر یک مشاور روانشناسی و به طور میانگین برای هر 230 شرکت یک مشاور تجاری وجود دارد. در تجارت و در تبلیغات کشور ما دو شکل وجود دارد اول اینکه کمبود مشاور وجود دارد دوم اینکه مشاور حرفه ای وجود ندارد. در این مقاله کوتاه سعی شده است به طور خلاصه وظایف و ویژگی های یک مشاور به ویژه مشاور تبلیغات توضیح داده شود.                       


مشاوران تبلیغاتی یا تبلیغات مشاوره ای:

برخی شرکت ها هنوز با سیستم و فرایند مشاوره تبلیغاتی نشده اند. برخی از شرکت ها از مشاوره تبلیغاتی استفاده می کنند و برخی دیگر از تبلیغات مشاوره ای تفاوت بین این دو بسیار است شرکت های بزرگ دنیا  که کاملا با تبلیغات آشنایی دارند ابتدا مشاور تبلیغاتی استخدام می کنند و سپس تبلیغات انجام میدهند اما در برخی شرکت هایی که آشنایی کاملی با تبلیغات ندارند مانند برخی از شرکت های ایرانی تصمیم تبلیغاتی گرفته می شود و سپس دنبال مشاوره می گردند.

به سوالات زیر توجه کنید:


چرا بسیاری از افراد غیر حرفه ای خود را جای مشاور تبلیغاتی جا می زنند؟ وظایف یک مشاور تبلیغاتی چیست؟
چگونه می توان یک مشاور تبلیغات خوب برای سازمان و شرکت در نظر گرفت؟ آیا یک تیزر با یک گرافیست می تواند یک مشاور تبلیغاتی خوبی باشد؟ یک مشاور تبلیغاتی خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟ یک مشاور تبلیغاتی خوب دارای باید چه توانایی هایی باشد؟
برای به کار گرفتن یک مشاور تبلیغاتی در شرکت ها و سازمان ها کمک می کنند تا آرایش سخت افزاری، نرم افزاری و فکر افزاری ارتباطات بازاریابی تقویت شود و اهداف بازاریابی هر چند بیشتر با اهداف سازمانی همسو شود. این همسوشدن می تواند برای یکپارچه سازی منابع بازاریابی ، سهولت ارتباطات، خدمات، فروش، تولید و تجزیه تحیلی سازمان باشد.


مشاور تبلیغاتی

مشاور تبلیغاتی کسی است که بینش و دانش وسیعی در بازاریابی و تبلیغات داشته باشد و با توجه به تخصص ها و دانش های مرتبط با تبلیغات مانند روابط عمومی ، ارتباطات ، اقتصاد، جامعه شناسی ، ادبیات، فلسفه ، زبان شناسی ، روانشناسی  وبازاریابی  بتوانند برای برنامه ارتباطات بازاریابی شرکت به ویژه کمپین تبلیغات آن تصمیم سازی، تصمیم گیری و برنامه ریزی کند.